11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Turqia lëkundet përsëri nga tërmeti

Një tërmet tjetër ka ndodhur 36 km larg Kahramanmaras.

Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.5 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë provinca e Kahramanmaras.

Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 1 kilometra, ndërsa nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Një muaj nga tërmetet shkatërruese në Turqi e Siri, gati 46 mijë të vdekur vetëm në anën turke të kufirit e 6 mijë në krahun tjetër dhe mbi 13 mijë pas-lëkundje, njerëzit në zonat më të prekura ende jetojnë në frikë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...