11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

U rrahën live në emision, politikanët e Moldavisë u pajtuan më vonë sikur të mos ketë ndodhur asgjë

Politikanët moldavë, Sergio Tofilat dhe Ghenadie Cosovan tronditën shikuesit me një përleshje gjatë një shfaqje televizive.

Tofilat, një ish këshilltar i presidentit Maja Sandu, rrëzoi Cosovan, një ish-zëvendës ministër i brendshëm dhe e kapi atë për qafë.

Një video e publikuar në mediat sociale tregoi sesi Cosovan fillimisht mbeti i palëvizshëm pas incidentit.

Situata dyshohet se u përkeqësua pasi Tofilat fyeu Cosovan gjatë një diskutimi mbi situatën politike në Moldavi. Pastaj Cosovan i hodhi ujë në fytyrë Tofilatasit.

Më vonë, një foto u publikua në Facebook, ku shiheshin dy burra që qëndronin përsëri të qetë pranë njëri-tjetrit dhe shtrëngonin duart, por në prapavijë kishte ndihmësmjekë.

Rreth një javë e gjysmë më parë, moldavët zgjodhën një parlament të ri në të cilin partia pro-perëndimore e Sandu fitoi një shumicë absolute. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...