22.6 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Udhëheqësi suprem i Iranit-Izraelit: Keni bërë lëvizje të gabuara, do të ndëshkoheni

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ali Khamenei është zotuar se siç ka thënë ai,  “regjimi keqdashës sionist i Izraelit do të ndëshkohet” pas nisjes së sulmeve të Iranit të dronëve kundër Izraelit.

Në një video në X, Khamenei tha: “Vetë regjimi dashakeq, i cili është gjithë ligësi, ligësi dhe gabim, i shtoi gabimeve të veta një tjetër gabim duke sulmuar konsullatën iraniane në Siri. Zyrat e konsullatës dhe ambasadave në çdo vend ku ato ekzistojnë konsiderohen si toka e vendit të cilit i përket ambasada. Të sulmosh konsullatën tonë është si të sulmosh tokën tonë… Regjimi dashakeq ka bërë një lëvizje të gabuar në këtë rast. Duhet të dënohet dhe do të dënohet”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...