7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Ujëra të zeza e mbeturina në Ferizaj, komuna nuk intervenon

Qytetarët nga Komunat e Kosovës janë duke raportuar kohë pas kohe për ndotje të mjedisit në vendet ku ata jetojnë dhe veprojnë.

E, për ndotje të ambientit kanë raportuar edhe qytetarët e Ferizajt.

Një banor i këtij qyteti ka raportuar se qytetarët janë në hall tash e një kohë me ujërat e zeza dhe mbeturinat në rrugën “Brahim Ademi”.

Sipas tij, komuna është njoftuar disa herë për këtë problem, por nuk ka bërë asnjë intervenim.

Ndryshe, me synim të ngritjes të qytetarisë aktive dhe llogaridhënies nga komunat, nga fillimi i këtij viti ndreqe.com dhe Telegrafi.com kanë filluar bashkëpunimin që raportimet e qytetarëve por edhe intervenimet e komunave të pasqyrohen drejtë dhe saktë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...