15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Ukraina fillon përgatitjet për ofensivën e mundshme ruse në fillim të verës

Rusia po përgatit 100 mijë trupa për një ofensivë të mundshme verore, ka deklaruar komandanti i forcave tokësore të Ukrainës, Oleksandr Pavliuk.

“Ne nuk i dimë planet e Rusisë. Ne dimë vetëm të dhënat që ata kanë dhe çfarë po krijojnë. Ata po krijojnë grupe me më shumë se 100 mijë trupa”, tha Pavliuk.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...