10.5 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Ukraina jep shifrat: kemi eliminuar 143 mijë trupa ruse prej fillimit të luftës

143 mijë forca ruse janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas ushtrisë ukrainase.

Përditësimi i fundit nga Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se numri i viktimave nga pala ruse kishte arritur në 142 mijë e 860, me 590 që nga 18 shkurti.

Aty u tha gjithashtu se 3 mijë e 310 tanke dhe 6 mijë e 545 automjete të blinduara luftarake ishin shkatërruar.

Në një postim në Twitter, kjo ministri përfshiu një varg nga kënga e Beatles “Kthehu në BRSS”, e cila u publikua në vitin 1968: “Më lejoni të dëgjoj balalaikën tuaj [një instrument muzikor me tela rus] që kumbon”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...