20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Ukraina pretendon se Rusia ka humbur 169 mijë e 170 trupa në luftë

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar, ku përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...