6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Ukraina thotë se ka rrëzuar avionin spiun rus

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar një avion spiun ushtarak rus mbi Detin Azov, në atë që analistët thonë se do të ishte një goditje për fuqinë ajrore të Moskës.

Shefi i ushtrisë, gjenerali, Valerii Zaluzhnyi, tha se forcat ajrore kishin “shkatërruar” një avion të zbulimit të radarëve me rreze të gjatë A-50 dhe një qendër kontrolli ajror Il-22, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

A-50 zbulon mbrojtjen ajrore dhe koordinon objektivat për avionët rusë.

Ukraina ka luftuar për të bërë përparime të rëndësishme kohët e fundit kundër forcave ruse në juglindje.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...