7.5 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Ukraina thotë se në 24 orët e fundit ka vrarë 930 ushtarë rusë

Ukraina ka pretenduar se ka vrarë 930 ushtarë rusë në 24 orët e fundit.

Në përditësimin e fundit mbi humbjet ruse, Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se gjithsej 153 mijë e 120 personel ushtarak janë vrarë.

Ai gjithashtu raportoi se 302 avionë ushtarakë, 2,071 dronë dhe 6,692 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar që nga fillimi i luftës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...