-1 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Universiteti amerikan mbështet ME-në në zbatimin e Strategjisë së Energjisë

Ministria e Ekonomisë dhe Universiteti “Columbia” në New York kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi.

Përmes këtij bashkëpunimi, Universiteti amerikan do të mbështesë ME-në drejt zbatimit të Strategjisë së Energjisë, e cila tashmë është miratuar edhe në Kuvend, përmes përgatitjes së studimeve e hulumtimeve akademike.

Ceremonia e nënshkrimit të memorandumit është mbajtur në ndërtesën qeveritare ndërsa përfaqësuesit e universitetit u pritën nga ministrja Artane Rizvanolli.

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj më 16 dhjetor 2022 kishte miratuar Strategjinë për Energjinë 2022-2031. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...