9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

UNRWA bën thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gaza

Agjencia e OKB-së për refugjatët për palestinezët, UNRWA  thotë se situata në veri të Gazës është tragjike.

UNRWA  tha se ndihma përmes tokës refuzohet pavarësisht thirrjeve të përsëritura.

“Ramazani po afron. Numri i të vdekurve vazhdon të rritet”, thuhet në njoftimin e kësaj agjencie në “X”.

Agjencia bëri thirrje për qasje humanitare në të gjithë Gazën dhe një armëpushim të menjëhershëm.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...