1.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Ushqimet më të mira që ju ngopin pa shtuar kilogramë

Të cilësuara edhe si superushqime që ndihmojnë në forcimin e metabolizmit, parandalojnë disa sëmundje, si të zemrës, kancerit dhe infarktin.

Më poshtë janë katër ushqimet më të shëndetshme për organizmin e njeriut.

Boronicat

Parandalojnë infeksionet në rrugët urinare, forcojnë metabolizmin dhe ulin rrezikun ndaj llojeve të ndryshme të kancerit.

Farat e kungullit

Përmbajnë proteina në nivele të larta, magnez, fibra dhe fosfor. Përmirësojnë gjumin, rritjen e qelizave dhe shëndetin e syve dhe të lëkurës.

Qershitë

Përmbajnë antioksidantë që përmirësojnë gjumin, ulin inflamacionin dhe përshpejtojnë procesin e rigjenerimit nga dëmtime të ndryshme.

Avokado

Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës, si dhe mban nën kontroll kolesterolin. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...