15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Ushqimet që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës

Edhe pse numri i vdekjeve ka rënë vitet e fundit për shkak të vetëdijësimit të njerëzve mbi ushqimin e shëndetshëm, akoma duhet të bëhet në këtë drejtim.

Është e qartë që ushqimi dhe jetesa e shëndetshme mund të bëjnë ndryshim të madh.

Më poshtë po ju sjellim disa nga ushqimet që janë të mira për zemrën tuaj:

Salmoni, Miell tërshere, Boronicat, Çokollata e zezë, Frutet ,citrike, Sojë, Patatet, Domatet, Arrat, Vaj ulliri (ekstra i pastër) ,Çaj i gjelbërt, Brokoli, Kafja, Avokado./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...