30.7 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Ushtarët italianë patrulluan në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka bërë të ditur se ushtarët italianë kanë kryer patrullime në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se ata edhe e kanë monitoruar këtë zonë.

“Ushtarët italianë nga regjimenti i Bersaglieri, të caktuar në Komandën Rajonale në perëndim të misionit KFOR të udhëhequr nga NATO-ja, kryen patrullime në këmbë dhe të motorizuara përgjatë vijës kufitare administrative”, thuhet në njoftimin e KFOR-it./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...