15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Ushtria izraelite arreston 40 palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë arrestuar 40 palestinezë në qytete të ndryshme të Bregut Perëndimor të pushtuar, tha Shoqata e të Burgosurve Palestinez në një deklaratë.

Në deklaratë thuhet se forcat izraelite kanë arrestuar 40 palestinezë nga qytetet Tulkarm, Jenin, Qalqiya, Nablus, Jericho, Betlehem, Kuds dhe Al Khalil (Hebron) dhe se numri i të arrestuarve në tre ditët e fundit ka arritur në 120.

Forcat izraelite, të cilat bastisin shpesh shtëpitë në Bregun Perëndimor të pushtuar dhe Kudsin Lindor, arrestojnë palestinezë me akuza të ndryshme./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...