8.9 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Ushtria izraelite i thotë OBSH-së të heqë furnizimet mjekësore nga Gaza jugore

Ushtria izraelite i ka thënë Organizatës Botërore të Shëndetësisë që të heqë furnizimet nga dy depot e saj mjekësore në Gazën jugore, brenda 24 orëve, pasi operacionet tokësore do t’i bëjnë ato jashtë përdorimit.

Kjo u bë e ditur nga drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Ne i bëjmë thirrje Izraelit të tërheqë urdhrin dhe të marrë çdo masë të mundshme për të mbrojtur civilët dhe infrastrukturën civile, duke përfshirë spitalet dhe objektet humanitare”, shkroi drejtori në një postim në X./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...