17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Ushtrime të lehta dhe të thjeshta që do të përmirësojnë qëndrimin tuaj

Qëndrimi i keq nuk është thjesht i keq për pamjen tuaj, ai gjithashtu mund të shkaktojë probleme shëndetësore.

Nëse dëshironi të rregulloni qëndrimin tuaj dhe të parandaloni shpatullat e mbërthyera, mund të provoni këto ushtrime dhe shtrirje të mahnitshme.

Ngrohuni para dhe pasi të bëni ushtrimet dhe shtrirjet në mënyrë që të shmangni dhimbjet.

 

E tëra që do të të duhet është disponim pozitiv, pesha dore dhe një tapet i vogël ushtrimesh.

Rutina për qëndrim më të mirë përbëhet nga tri pjesë:

Ushtrime ngrohëse

Ushtrim për tonifikimin e qëndrimit

Ushtrime për qëndrim më të mirë

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...