9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Ushtrime të thjeshta të jogës për një fytyrë rinore

Ushtroni muskujt e fytyrës për të “krijuar efektin kundër plakjes” në lëkurën tuaj.

Ekspertja e jogës, dr. Namrata Jadwani ka prezantuar pesë ushtrime të thjeshta që ndihmojnë në ngritjen dhe tonifikimin e lëkurës dhe zvogëlimin e rrudhave.

Këto ushtrime të jogës duken paksa qesharake. Kur dikush bën “grimasa” të ngjashme, ai shpesh është objekt i talljes, mirëpo ato ndihmojnë.

Mundohuni të formoni buzët, ballin dhe vetullat tuaja në “pozat e jogës”: Marilyn, Surprise, Fish Face, Bumblebee i The Puppet Face. Përsëriteni këtë stërvitje të shkurtër prej pesëmbëdhjetë minutave në shtëpinë tuaj disa herë gjatë javës.

Përdorni pasqyrën, nëse ndieni ngërç, pushoni pak. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...