1.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Vaji i arrës nxit rritjen dhe volumin e flokëve

Arrat janë të pasura me kalium dhe antioksidantë, të cilët ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave. Vaji është i dobishëm për trajtimin e acarimeve dhe infeksioneve të ndryshme të lëkurës.

Vaji i arrës është i destinuar për nuancat më të errëta të flokëve, rikthen shkëlqimin, plotësinë dhe volumin e tyre.

Konsultohuni me një dermatolog ose estetist nëse ju përshtatet ky vaj, ndërsa trajtimi do të duhej të rrisë vëllimin e flokëve dhe të forcojë skalpin.

Vaji i arrës përftohet duke shtrydhur arrat dhe gjithashtu ka shumë përbërës të dobishëm. Ekzistojnë dy lloje të vajit të arrës në dispozicion, vaj i shtypur në të ftohtë dhe i rafinuar.

Vaji i arrës organike me presion të ftohtë përbëhet nga shumica e ushqyesve që janë të rëndësishëm për shëndetin tonë dhe për këtë arsye është më i shtrenjtë. Nga ana tjetër, vaji i rafinuar ka një sasi pak më të ulët të lëndëve ushqyese thelbësore dhe zakonisht përdoret në shërbim të bukurisë dhe kujdesit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...