8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Valverde; vazhdon bashkëpunimin me Barcelonën

Trajneri i Barcelonës ,Ernesto Valverde, ka arritë sot marrëveshtje me drejtuesit e klubit katalonas që të drejtoj skuadrën deri në vitin 2020.


Marrëveshja e më herëshme ishte valide deri ne fund të këti edicioni por zyrtarët e Barcelonës,kanë vendos që të vazhdojnë bashkëpunimin me Valverden, deri ne fund të edicionit garues 2020-2021.


Me arritjen e kësaj marrëveshje u përmbyllën edhe spekulimet rreth largimit të Valverdes ,nga klubi . Barcelona nën derjtimin e trajnerit aktual vitin e kaluar fitoj titullin e kampionit në Spanjë , Kupën e Mbretit .

Edhe në këtë edicion klubi katalonas po vazhdon të mbajë vendin e parë në kampionatin Spanjoll dhe vazhdon garat në fazën e eliminimeve ne garat e Ligës së Kampionëve.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...