15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Varane përshendetët me Manchester United, rikthehet te klubi francez

 

Raphael Varane do të mbyllë aventurën trevjeçare me Manchester United në fundin e këtij sezoni.

Francezi u transferua të “Djajtë e Kuq” në vitin 2021 nga Real Madrid për shumën e 42 milionë paundëve, por me problemet e shumta fizike, klubi vendosi të mos rinovojë me 31-vjeçarin.

Varane, tashmë ka nisur të mendojë për aventurën e radhës dhe sipas “Foot Mercato”, lojtari ka shprehur gatishmërinë për t’u rikthyer në Francë te klubi i Lens, pjesë e të cilit ka qenë edhe përgjatë sezonit 2010-2011.

Në fakt, Varane është rritur te Lens pasi ka qenë pjesë edhe e të rinjve të këtij klubi nga viti 2002 deri në vitin 2010.

Skuadra e Lens mban aktualisht vendin e gjashtë në Ligue 1 kur ka mbetur edhe një javë nga fundi i kampionatit teksa me një trepikësh do të siguronte pjesëmarrjen në Kupat e Europës, aty ku Varane do t’i bënte shumë punë ekipit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...