17.9 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Varhelyi takon Rakiqin: Themelimi i Asociacionit parakusht për progresin e Kosovës drejt BE-së

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka qëndruar në Mitrovicë të Veriut pasdite.

Ai është takuar me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, derisa ka përmendur procesin e formimit të Asociacionit.

“Themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe është parakusht për normalizim dhe përparim të Kosovës në rrugën drejt BE-së”, është shprehur Varhelyi pas takimit.

Ai ka thënë se me Rakiqin kanë diskutuar edhe për mbështetjen e BE-së ndaj rajonit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...