4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vazhdojnë pritjet e gjata në Merdar dhe te Dheu i Bardhë për të dalë nga Kosova

Pikat kufitare me Serbinë, Dheu i Bardhë dhe Merdar, edhe gjatë ditës së sotme po vazhdojnë të jenë të ngarkuara nga fluksi i bashkatdhetarëve të cilët po i përdorin për hyrje dhe dalje nga territori i Kosovës.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar (raporti i orës 00:15) plot tre orë nevojiten për të lëshuar Kosovën përmes vendkalimit kufitar të Merdarit, ndërsa kolona është deri në 800 metra.

Edhe në pikë kalimin te Dheu i Bardhë pritjet janë mbi një orë dhe kolona është 500 metra.

Ndërsa, në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës nuk ka pritje të gjata.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...