7.9 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Vazhdojnë telashet në basketbollin kosovar, ndërpritet ndeshja mes Yllit dhe Bashkimit

Është ndërprerë ndeshja mes Golden Eagle Yllit dhe Bashkimit, e vlefshme për javën e 21-të në Superligë.

Deri te ndërprerja e ndeshjes erdhi si shkak i fyerjeve të tifozëve ndaj Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), si dhe hedhjes së një mjeti plasës.

Pas kësaj, gjyqtarët e ndeshjes kanë vendosur për të zbrazur palestrën “13 Qershori”.

Ndeshja pritet të rifillojë pasi të largohen të gjithë tifozët e pranishëm.

Vlen të theksohet se ndërprerjet e ndeshjeve janë bërë të zakonshme këtë sezon.

Ndryshe, ndeshja mes Yllit dhe Bashkimit u ndërpre kur kishin mbetur edhe 1:47 sekonda deri në fundin e saj.

Ylli po udhëheq bindshëm me rezultatin 73:58.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...