26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Vazhdon edhe sot procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të tjerët

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të tjerët”.

Ky process gjyqësor, do të zgjasë deri në ora 16:30.

Ndryshe, dje për herë të parë pas nisjes së gjykimit në Gjykatën Speciale, u deklarua ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Deklarata e Veselit pati të bëjë me orët e përdorura për marrjen në pyetje të dëshmitarëve, që më pas po ndikojnë në tejzgjatjen e paarsyeshme të procesit ndaj krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...