22.8 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Vazhdon gjykimi ndaj ish krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë  vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëce të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi.

Ditën e djeshme, vazhdoi dëshminë dëshmitari, Frederick Abrahams, për raportet që ai dhe kolegët e tij i kishit përgatitur, në periudhën e luftës në kuadër të punës në Humans Right Watch.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...