7.4 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Pjetër Shalës

Në Dhomat e Specializuara në Hagë vazhdon, sot nga ora 09.30, procesi gjyqësor ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala.

Dëshmitari i katërt i Mbrojtjes, Mark Shala, ka vazhduar dëshminë edhe ditën e djeshme, të dytën ditë me radhë, ku pyetjet parashtruan Zyra e Prokurorit të Specializuar, trupi gjykues dhe mbrojtja e viktimave.


Gjatë seancës kur është marrë në pyetje dëshmitari Shala nga ZPS-ja, avokati mbrojtës ka paraqitur disa herë kundërshtimet e tij lidhur me mënyrë se si janë formuluar pyetjet.

Këtë dëshmitarë pritet që sot ta marrë në pyetje trupi gjykues.

Shala ndodhet në qendrën e paraburgimit në Hagë prej marsit të vitit 2021.

Pjetër Shala u arrestua më 16 mars 2021 nga autoritetet belge dhe u transferua në Hagë më 15 prill të atij viti, n bazë të një kërkese për bashkëpunim në zbatimin e fletarrestit dhe urdhrit për transferim lëshuar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...