12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Vazhdon shkëlqimi i karateistëve të Klubit “Sharri”

Në garat e karatesë “Shpresat e Kosovës”, të mbajtura në Suharekë, klubi i karatesë nga Ferizaj “Sharri”, ka dal klubi më i suksesshëm.

Në mesin e 32 klubeve pjesëmarrëse në gara, “Sharri” ishte më i miri, ku karateistët e këtij klubi kanë fituar 11 medalje të arta, 6 të argjendta dhe 7 të bronzta.

Kurse, në turneun ndërkombëtar të karatesë “Ulqini open 2019”, i mbajtur më 15 prill, në mesin e 900 garuesve, “Sharri” ka arritur të fitojë 17 medalje, raporton Njeshi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...