5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Vazhdon sot punën Kuvendi i Kosovës

Deputetet e Kuvendit të Kosovës, sot duke filluar nga ora 10.00 do të vazhodjnë seancën plenare, në kuadër të të cilës do të, shqyrtojnë 47 pika të rendit të ditës të mbetura nga seancat e kaluara.

Në rendin e sotëm të ditës gjnden disa pika të cilat mbeten ne fokus të interesimit të qytetarëve si: Shqyrtimi i kërkesës së Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës për miratimin e taksave vjetore për vitin 2019. Votimi i kryesuesit të Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës. Votimi i rekomandimeve nga debati parlamentar në lidhje me rastin e ngacmimit seksual, përdhunimit seksual dhe abortit të paligjshëm ndaj të miturës dhe përgjegjësinë institucionale të Qeverisë së Kosovës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...