22.7 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Vdekja e gazetares së Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi, ‘RADIO 1’ & ‘Njeshi’ shprehë ngushëllime të thella

Rudina Dervishi, gazetarja dhe drejtuesja e njohur prej shumë vitesh e emisionit televiziv “Ditari” të Zërit të Amerikës, u nda nga jeta të martën, më 12 shtator, në moshën 53-vjeçare, pas një beteje dy vjeçare me kancerin e gjirit.

“Ikja e saj e parakohshme, është një humbje e madhe për familjen dhe për kolegët e saj të Shërbimit Shqip të Zërit të Amerikës”, njofton VOA.

Për më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti.

Kolegët e Zerit të Amerikës kujtojnë Rudinën për mprehtësinë, dinamikën, humorin dhe përkushtimin e saj.

Ajo la pas bashkëshortin, tre djemtë dhe nënën.

‘RADIO 1’ dhe ‘Njeshi’ shprehë ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe miqve të kolegës së ndjerë si dhe tër audiencës. /Njeshi&RADIO 1/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...