11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Vdes 13-vjeçarja shqiptare në Francë, ra nga ndërtesa

Një 13-vjeçare me prejardhje shqiptare ka vdekur në qytetin e Ban-Saint-Martinit në France. Sipas këshilltarit të qytetit, vajza ishte fëmija më i madh i një familjeje me origjinë shqiptare. Vajza ishte nxënëse e vitit të katërt në Jean-Bauchez Colllege, shkruan Actu.fr,

“Është një tragjedi,” ka thënë Henri Asswer, kryebashkiaku i këtij qyteti. “Motra e vogël e saj është në klasën e gjashtë në kolegj, dhe dy të tjerët janë në shkollën e Pagnolit”./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...