14.5 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

Vdes e moshuara e cila para dy viteve ishte rrahur nga infermierët në Pejë

Ka ndërruar jetë e moshuara Minire Nura, gruaja e cila ishte rrahur nga infermierët derisa ishte duke qëndruar në shtëpinë për të moshuarit “Orenda”.

Lajmin e ka konfirmuar, Meshari Selimaj, i cili kishte qenë avokat i të ndjerës.

“Po mund të konfirmoj se ka ndërruar jetë”, tha ai duke mos dhënë më shumë detaje mbi shkaqet e vdekjes.

Rasti i Minire Nura ishte bërë publik pasi në media kishin qarkulluar pamjet ku infermierët e rrahin atë.

Qendra “Orenda” më pas ishte mbyllur nga organet përgjegjëse, ndërsa ndaj të dyshuarve nuk ka ende ndonjë vendim gjyqësor.

Sipas aktakuzës, tri të pandehurat në cilësinë e infermiereve në shtëpinë e kujdesit për të moshuar “Orenda”, me dashje dhe në bashkëkryerje kanë përdorur forcë ndaj të moshuarës, e cila ishte e vendosur në ketë strehimore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...