18.5 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Vdes ikona e folk-rokut, David Crosby

David Crosby, ylli amerikan i folk-rokut, ka vdekur në moshën 81-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e cila erdhi si pasojë e një sëmundjeje të gjatë e kanë bërë të ditur përfaqësuesit e tij.

Crosby formpoi dy bende në të 1960-tat. The Byrds si dhe Crosby, Stills and Nash.

Ai kishte arritur të futej në Rock and Roll Hall of Fame dy herë falë veprimtarisë së tij të gjerë.

“Trashëgimia e tij do të vazhdojë së jetuari përmes muzikës së tij legjendare,” ka thënë bashkëshortja e tij, Jan Dance./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...