13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Vdes Luke Perry, Dylani i “Beverly Hills 90210”

Aktori i famshëm i viteve të 90-ta, ylli i serialit “Beverly Hills 90210 Luke Perry ka ndëruar jetë sot në moshën 52 vjeçare në Los Angelos, Kaliforni, bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare.

I njohur edhe për publikun e Kosovës me karakterin e tij në serialin kult “Beverly Hills”, Dylan McKay ka pësuar sulm në tru, sipas raporteve të para ndërsa vdekjen e tij e konfirmuan, publicisti tij fillimisht pastaj familja.

“Dylan” ka lënë pas tre fëmijë dhe shume role në seriale dhe filma të metrazhit të gjatë.

Në projektin e fundit ka bashkpunuar me regjisorin e famshëm Quentin Tarantino. Perry ka lindur Mansfield, Ohio në vitin 1966.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...