12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Vdes në moshën 44 vjeçare ylli i “Strictly Come Dancing”, Robin ‘Bobby’ Windsor

Ish-ylli i “Strictly Come Dancing”, Robin ‘Bobby’ Windsor, ka vdekur në moshën 44-vjeçare.

Një balerin profesionist latin, ai kërceu në shfaqjen e BBC midis 2010 dhe 2015 dhe ishte partner me të famshmet: Patsy Kensit, Anita Dobson, Lisa Riley dhe Deborah Meaden.

Ai gjithashtu performoi me Susanna Reid në “Children In Need” të 2011-ës dhe prezantuesen e “This Morning”, Alison Hammond, në specialen e Krishtlindjeve 2015.

Vdekja e tij u njoftua në faqen zyrtare në Facebook të “Burn The Floor” – një kompani kërcimi që ai themeloi në 1997.

Ata thanë se ai do të linte “një zbrazëti në zemrat tona që nuk do të mbushet kurrë”.

Në deklaratën e tyre thuhej: “Familja Burn the Floor (BTF) ka humbur një nga anëtarët e saj themelues, Robin “Bobby” Windsor – i cili ka ndërruar jetë tragjikisht”.

Windsor, i cili ka lindur në Suffolk, nisi të kërcente në moshën tre vjeçare kur prindërit e tij e regjistruan atë në klasa në Ipswich, sipas faqes së tij të internetit.

Ai vazhdoi të përfaqësojë Anglinë në shumë kampionate, si në nivel vendor ashtu dhe në atë ndërkombëtar.

I ndjeri iu bashkua kastit të shfaqjes “Burn The Floor” në vitin 2001 dhe bëri turne nëpër botë për 10 vjet, me një shfaqje nëntë-mujore në ‘Broadway’. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...