19 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Vdes në QKUK 34-vjeçari nga Gjakova

Ka vdekur 34 vjeçari që dyshohet se ka bërë vetëvrasje.

Vdekjen e tij e konfirmoi zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Sheremet Elezaj.

“Rreth orës 12:50 jemi njoftuar nga QKUK se viktima ka ndërruar jetë”, tha ai.

Ndërsa për tentim vrasjen ai tha se dyshohej se kishte qëlluar veten me armë zjarri.

“Rreth orës 10:10 kemi pranuar informatë se një person mashkull i lindur në vitin 1990 është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Përgjithshme në Gjakovë për trajtim mjekësor (dyshohet për shkakë të plagës së shkaktuar nga armë zjarri). Njësitet e nevojshme policore menjëherë ju kanë përgjigjur rastit ku është gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri. Aktualisht, në konsultim me prokurorin e shtetit, veprimet hetimore janë duke u ndërmarrë në drejtim të veprës “vetvrasje në tentativë”.” /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...