11.3 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Vdes poeti dhe aktivisti britanik Benjamin Zephaniah

Poeti Benjamin Zephaniah ka vdekur në moshën 65-vjeçare.Lajmi është bërë i ditur në faqen e tij në Instagram.

Vdekja e tij vjen vetëm tetë javë pasi ishte diagnostifikuar me tumor në tru.

“Benjamini ishte një pioneer dhe inovator i vërtetë, ai i dha botës aq shumë”, thuhet mes tjerash në letrën e njoftimit.

“Përmes një karriere të mrekullueshme që përfshinte një grumbull të madh poezish, letërsisë, muzikës, televizionit dhe radios, Benjamini na lë neve me një trashëgimi fantastike dhe të gëzueshme”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...