5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Veliaj: Nesër në shesh me Ramën, kërkon mandatin e 2 për Tiranën

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, edhe zyrtarisht do të shpallët kandidat për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit. Ai bashkë me kryeministrin e vendit Edi Ramën, nesër në sheshin ,,Skenderbëj” prej orës 11.00 do të shpallë kandidimin për mandatin e dytë për kryetarë bashkie të Tiranës, dhe do të prezantoj 100 kandidatët për këto zgjedhje nga Partia Socialiste.

Veliaj, ka thënë se në këtë tubim do të ketë edhe anëtarë të Partisë Demokratike që e duan kryeqytetin, pasi që të gjithë kanë pas rast të shohin që brenda mandatit të tij në Tiranë, ka më shumë kopshte, nivli i higjienës në qytet është i pa krahasueshëm me vitet e kaluara si dhe rregulli dhe ngritja e Tiranës, në nivel të një metropoli Europian, është i dukshëm ka thënë kryebashkijaku i Tiranës Erion Veliaj. I cili ka ftuar të gjithë qytetarët të jenë pjesë e këti tubimi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...