10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Vëllau i presidentit të Iranit, akuzohet për korrupsion

Hossein Fereydoun, për katër vite me rrallë ka qenë këshilltarë i vëllait të tij, presidentit atual të Iranint, Hassana Rouhanit. Ai është intervistuar nga prokuroria e lartë e shtetit i akuzuar për korrupcion.

Agjensioni Iranian IRNA, ka informuar se veq vëllait të presidenti të akuzuar për korrupcion janë edhe katër përsona të tjerë.

Për shkak të aferave korruptive Fereydoun, ishte burgosur ne korrikun e vitit 2017, por ishte liruar.

Këshilltari i presidentit Rouhani, ishte i përfshirë në shumë akuza korruptive, ndërsa kritikat më të mëdha kundër tij, ishin bërë gjatë kohës së kampanjës zgjedhore për president të Iranit.

Deri me tani nuk është informuar se për çfarë niveli të korrupcionit akuzohet Fereydoun, dhe grupi i cili është intervistuar nga prokuroria e vendit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...