15.2 C
Pec
E enjte, 1 Qershor, 2023

Vërshohen disa fshatra të Pejës dhe të Lugut të Baranit

Banorë të shumtë të fshatrave të Komunës së Pejës, veçanërisht të Lugut të Baranit kanë raportuar në ‘RADIO 1’ për vërshime, pasojë e rreshjeve të pandërprera.

Për pasojë, disa fshatra të Lugut të Baranit janë vërshuar duke pamundësuar edhe qarkullimin.

Gjendje e rëndë është paraqitur edhe në Grabovc, Raushiq e Zahaq.

Komuna e Pejës, nëpërmjet zëdhënësit Faik Zekaj, ka raportuar në ‘RADIO 1’ se stiuata është nën kontrollin e autoriteteve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...