9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Veseli: Fati i qytetarëve tanë nuk është kazino

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur para seancës së jashtëzakonshme e cila po zhvillohet lidhur me pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit, si dhe plotësim-ndryshimin e ligjit ekzistues.

Veseli ka thënë se fati i qytetarëve tanë nuk është në kazino e lojëra të fatit por në zhvillim ekonomik.

“Kemi një iniciativë nga shumica e grupeve parlamentare për mbylljen e fatit të mashtrimit i cili po dëmton shumë nga familjet tona siç është kazinot dhe lojërat e fatit”

“Lojërat e fatitë duhet të dalin ashtë qendrave të banuara për mos më thënë duhet të mbyllen të gjitha. Duhet ë shikohet sakt veprimtaria, nëse lejohen jashtë vendbanimeve”. “Duhet të ketë parasysh që Kosova nuk do të lejohet të jetë qendër e krimit të organizuar e kazinove e veprimtarive të paligjshme”, tha Veseli.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...