12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Veseli: Klinkel do të kujtohet gjithmonë nga Kosova si një avokat i së drejtës themelore

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar pas vdekjes së ish-minitrit të Jashtëm gjerman, Klaus Kinkel.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka shkruar se Klinkel do të kujtohet gjithmonë nga Kosova si një avokat i së drejtës themelore për të jetuar në liri dhe paqe.

Sipas tij, ai do të mbetet në mendjet e të gjithëve si njeri guximi kundër krimeve.

Ky është postimi i plotë i tij në Facebook:

Klaus Kinkel gjithmonë do të mbahet mend si një njeri guximi kundër krimeve të urrejtjes dhe padrejtësisë gjatë luftrave të 90-ta në Ballkan. #Kosova do ta kujtojë atë si një avokat të së drejtës tonë themelore për të jetuar në liri dhe paqe. Ngushëllimet e mia të përzemërta për familjen e tij dhe Gjermaninë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...