2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Veseli: Politika e ka humbur besimin e qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se politika ka humbur besimin e qytetarëve dhe si rrjedhojë e kësaj qytetarët po largohen nga vendi.

“Situatën nuk e kemi shumë mirë tek emërimet e zyrtarëve për vetë faktin se nuk kemi besim të qytetarëve dhe si rrjedhojë po kemi dhe largim të qytetarëve jashtë vendit. Ajo që dua ta përçojë si mesazh është në momentin që më shumë se katër vite që jam bërë kryetar i Kuvendit kam filluar iniciativën që të evitohet ky abuzim”, tha Veseli.

Ai ka porositur të gjithë klasën politike që ta ndalin punësimin me të njohshëm.

Ai tha se duhet të politikanët duhet të jenë të përgjegjshëm para etikës dhe para qytetarëve. Veseli këto komente i bëri në konferencën për projektin e Ambasadës Britanike për rekrutimin e pozitave të larta drejtuese në shërbimin civil dhe institucione të pavarura

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...