11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Vetëvendosja e Pejës, gati për protestën e 26 prillit në Prishtinë

Lëvizja ‘Vetëvendosje’-Qendra në Pejë ka zhvilluar mbledhjen mobilizuese me kryetarët e pikave për protestën e 26 prillit.

Në takimin mobilizues prezent ishin nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe Deputete e Parlamentit të Kosovës Fatmire Mulhaxha-Kollçaku dhe Deputeti i Parlamentit të Kosovës Sali Zyba si dhe krerë të qendrës së Pejës

Vetëvendosje e Pejës me këtë rast ka bërë të ditur se të premten më datë 26.04.2019, kur edhe do të zhvillohet protesta në Prishtinë, protestuesit nga Peja do të nisen nga ora 09:00 tek Mulliri i Haxhi Zekës në mënyrë të organizuar me transport gratis. /Njeshi/

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...