21.5 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Vetëvendosje e quan “sabotim” vendimin për rrëzimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila rrëzoi Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Manxhuka ka thënë se ky është sabotim e vonim i reformave në drejtësi, por ka theksuar se 14 shkurti i vitit 2021 s’mund të kthehet mbrapsht.

“Këta mund të sabotojnë e vonojnë reformat në drejtësi, por një gjë nuk mund ta kthejnë mbrapshtë, 14 shkurtin 2021. Aty është përcaktuar dhe vulosur vullneti i këtij populli për drejtësi” shkruan Manxhuka në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...