7.2 C
Pec
E shtunë, 1 Prill, 2023

Vetura elektrike Rolls-Royce Spectre do të marrë një rritje të shkallës së prodhimit

Rolls-Royce është gati të rrisë shkallën e prodhimit të veturës së saj të parë elektrike, “Spectre coupe”, disa muaj përpara se ekzemplarët e parë të porositur nga klientët të nisin linjën e montimit në fabrikën e saj në Goodwood në Mbretërinë e Bashkuar.

Planifikohet që dërgesat e para të Spectre të bëhen në tremujorin e katërt të këtij viti, edhe pse nuk ka detaje rreth çmimit dhe lansimit për tregun australian.

Megjithatë, Rolls-Royce veçse ka pretenduar se janë bërë porosi të shumta për Spectre. Gazeta e famshme e industrisë, Automotive News, raporton se drejtori ekzekutiv i kompanisë, Torsten Müller-Ötvös, një opinion pozitiv në lidhje me këtë.

“Porositë e bëra për veturat Spectre për momentin qëndrojnë shumë më e mirë nga ajo që ne kemi pritur”, tha Müller-Ötvös. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...