7.9 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Video bëhet virale: Pastrimi i dëborës shkakton një ortek

Europa është përfshirë nga një valë i ftohti. Shqipëria nuk bën përjashtim.

isa shkolla kanë ndërprerë mësimin në vend, ndërsa problemin më të madh e kanë ato familje që duhet të hapin rrugët e shtëpive dhe të pastrojnë çatitë nga dëbora.

Për ata që jetojnë në këto zona, dihet se procesi i pastrimit të çative është shumë i rëndësishëm dhe i vështirë.

Një çift norvegjez ka gjetur një mënyrë interesante për të pastruar borën.

Ata përdorin një litar për të hequr borën nga çatia.

Por video e pastrimit të borës është bërë hit në rrjet.

Arsyeja? Pastrimi shkakton një ortek të vogël pasi sasia e borës në çati është shumë e madhe.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...