10 C
Pec
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Vidhen 20 mijë euro e stoli ari në një shtëpi në Prizren

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur të mërkurën në Prizren. Një grua ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e saj në kohën kur ajo nuk ka qenë aty dhe i kanë vjedhur 20 mijë euro para të gatshme si dhe stoli ari.

Krajk- Prizren 27.12.2023-19:00-22:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se gjatë intervalit kohor të lartë cekur, derisa nuk ka qenë në shtëpi, person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë dhe nga aty i kanë vjedhur para të gatshme në vlerë 20.000€ dhe një sasi stoli ari”, thuhet në raportin e Policisë.

Për rastin thuhet se është njoftuar prokurori dhe se po zhvillohen procedurat hetimore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...