11.1 C
Pec
E shtunë, 20 Prill, 2024

Viktima në tregun e gjelbër në Viti dyshohet se është vetëvrarë

Një person është gjetur pa shenja jete në tregun e Gjelbër në Viti, raporton IndeksOnline.

Dyshimet e para vijnë se 54-vjeçari kosovar mund të ketë bëre vetëvrasje.

Këtë e ka bëre të ditur për IndeksOnline, zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Policia e Kosovës në Viti është njoftuar se është  vërejtur një person pa shenja jete në objektin e Tregut të Gjelbër në rrugën  “Dëshmorët e Kombit “në Viti . Në vend të ngjarjes kanë dalur njësitet relevante si dhe ekipet mjekësorë.  Në vend të ngjarjes nga mjeku kujdestar është konstatuar se personi Kosovar shqiptar  (1970) është pa shenja jete. Nga hetimet e para dyshohet se bëhet fjalë për rast të vetëvrasjes. Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit, dhe i njëjti ka urdhëruar që trupi i pa jetë të dërgohet në IML për obduksion, gjersa hetime rreth këtij rasti janë duke i zhvilluar policia e Kosovës njësiti i hetimeve rajonale”, ka thënë Hashani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...