2.9 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Vitia: Nuk do të ketë mungesë të barnave në Onkologji

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se muaji ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit është shumë i rëndësishëm.

Sipas tij, një numër i madh i grave paraqiten në stade të avancuara të kësaj sëmundjeje, ku pastaj problem është edhe trajtimi.

Vitia ka thënë se po bëjnë maksimumin që përveç komponentës shëndetësore ta fusin edhe komponentin edukative dhe promovues që gratë të vetëdijesohen për rrezikun. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...